DERNEK KURULUŞ AMACI
ŞANLIURFA ECZACI KALFALARI DERNEĞİ

                ŞANLIURFA ECZACI KALFALARI DERNEĞİ

 Kuruluş:         20.10.1999

 Kuruluş yeri.   Sarayönü cad. Saray Apt. Kat1 N.5 Şanlıurfa

                                             

                 Derneğimizin kuruluş amacı yıllardan beri süregelen ve direk toplum sağlığı ile ilgilenen, eczanelerde çalışan, sağlık hizmeti sunan, eczanede Sabah açılışından akşam kapanışına, gece nöbetlerinden bayram nöbetlerine, eczanede Eczacısına her konuda yardımcı olmaya çalışan, verilen direktifleri en iyi ve sağlıklı bir şekilde yapmaya (işçi, Kalfa, Eczane Teknisyeni, Eczacı Yardımcısı vs.) çalışan insanların halen kanunlar nezdinde ve yaptığı mesleğin adının konmaması ve bir eğitime tabi tutulmaması biz çalışanları rahatsız ediyor. Bizlerde arkadaşlarla bir araya gelerek bu ve benzeri sıkıntıları anlatmak kanunlar çerçevesinde biz çalışanlara bir eğitim kazındırmak, bir statü belirlemek ve sosyal anlamda haklarımızı ifade etmek ve almak için derneğimizi kurduk.

                Dernek kurmamızla beraber birçok arkadaşımızı derneğe üye yapmak ve derneğin amaç ve hedeflerini anlatabilmek için gerek Eczacılarımızı ve gerekse bizim gibi çalışan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için çeşitli toplantılar, sohbetler ve ziyaretler yaptık. Dernek bir araya gelen arkadaşları hem yaşadıkları problemleri hem meslek sorunlarını ve hem de gelecekte yasalar nezdinde ne faaliyetler yapılabilir düşüncesini araştırıyor, tartışıyor ve konuşuyordu. Bunun yanında dernekçiliğin temel amaçlarını unutmamış yöresel yapılan faaliyetlerde de bulunuyorduk. Bunlar Hasta ziyaretleri, başsağlığı dilekleri, Hacdan gelen arkadaşların yakınlarına ziyaret, dernekte yöresel sıra geceleri toplantıları vs. Bunları yaparak hedeflerimizi daha iyi belirledik gerekli kamu kuruşları ziyaret ediliyor kurulan derneğin hedefleri bir, bir anlatılıyor destek isteniyordu. Sağlık mesleği ile uğraşan Hastane Başhekimleri, Labaravatuarlar, sağlık merkezleri hekimler ve Eczacıları bilgilendirip yardımları konusunda bilgi alış verişi yapıyorduk. Araştırmalarımız ve çalışmalarımız bize yeni bilgiler ve yönler gösteriyordu. Türkiye’de bizim gibi aynı uğraşları veren yaklaşık 8 ilde derneklerin olduğunu öğrendik, bu arkadaşlarda aynı amaçlara ulaşmak için gayret sarf ediyorlardı, bizlerde arkadaşlara katıldık. Hedeflerimize ulaşmak için daha da güçlü olmamız gerektiği inancını taşıyarak. T.B.B.Meclisinde, T.E.Birliğinde, Eczacı odaları ve Sağlık Bakanlığı nezdinde haklarımız talep etmeye başladık. Türkiye’de daha çok dernekler kuruluyor amaç ve hedefler iyi analiz ediliyor ve ona göre çalışmalar yapılıyordu.

       Değerli Eczane Teknisyenleri arkadaşlarım derneğimizi kurduğumuz gönden bu yana yönetim kurulu alarak ne yapılması gerekiyorsa hep beraber yaptık ve halen yönetim kurulu olarak yapmaya çalışıyoruz. Amaç ve hedeflerimize ulaşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın bizlerin bu konularda çalışmalarımız sonuna kadar götürmeye inancımız tamdır.

Sizlerle derneğimiz daha iyi ve üyelerin dostluklarının kaynaştığı bir bina olmaya devam edecektir.  Saygılarımızla

                                                                      

 

                                                                         Aydın DAĞ

                                                                  Dernek Başkanı    

Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
bullet.gif Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

bullet.gif Çevrimiçi Üyeler: 0

bullet.gif Toplam Üye Sayısı: 340
bullet.gif En Yeni Üye: ucofycuci
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Önemli Linkler